Istoriniai Pastatai / Kultūros Paveldas

Kiekvieno pastato, kuris randasi istorinėje teritorijoje arba kuris paskelbtas kultūros paveldo statiniu, projektą gali ruošti tik projektuotojas, turintis specialią kultūros paveldo apsaugos specialisto kvalifikaciją ir turinti atestatą.

Mūsų specialistai turi Aplinkos ministerijos ir Kultūros paveldo departamento prie LR Kultūros ministerijos atestatus darbui nekilnojamojo kultūros paveldo objektuose, esančiuose jų teritorijose ar apsaugos zonose.

Mes turime reikalingą kvalifikaciją ir ilgametę patirtį, suprojektavome daug kultūros paveldo statinių, pastatų ir teritorijų visoje Lietuvoje.

Dirbame su:

  • mažais namais, butais, pastogėmis ir pan.,
  • su stambiais visuomeniniais objektais, muziejais, vilomis, rūmais, bokštais, dvarų sodybomis ir pan.
  • projektuojame teritorijas, parkus, skverus ir pan.

Užsakome visus būtinus tyrimus ir stengiamės sutaupyti užsakovų lėšas. Neprojektuojame to, kas nebūtina. Stengiamės realizuoti visus klientų norai ir poreikius. Taip gimsta pastatų restauravimo bei pritaikymo projektai, pastatų fasadų tvarkymo projektai, Senamiesčio aikščių ir skverų ir kitų viešųjų erdvių tvarkymo projektai.

Mūsų projektai

Projektavimo etapai:

0. Pradinis etapas – priešprojektiniai darbai

Dokumentų surinkimas ir sutarties pasirašymas. Šiame etape gali atsirasti nemalonių sunkumų, kurie neleidžia pradėti projekto. Padedame išspręsti šiuos sunkumus, gauti trūkstamus dokumentus ir būtinus sutikimus.

1. Pirmasis projektavimo etapas

Objekto pritaikymo ir restauravimo idėjos vystymas ir patvirtinimas (pastato planų, fasadų ir galutinio namo modelio sprendiniai). Tai pastato pritaikymo vizija, kuri leidžia mums išgryninti geriausias idėjas ir pateikti Jums ant popieriaus. Tai leidžia išvengti didelių projekto keitimų ateityje, už kuriuos Jums tektų sumokėti papildomai.

2. Antrasis projektavimo etapas – projektiniai pasiūlymai

Projekto architektūrinės techninės dalies rengimas (aprašas, brėžiniai, darbų ir medžiagų specifikacijos ir t. t.). Tai byla, kurią galima teikti pirminiam derinimui ir gauti institucijų sutikimus projekto sprendiniams, pateikti projektą visuomenės nagrinėjimui ir informavimui.

3. Trečiasis projektavimo etapas

Projekto bendrosios, sklypo ir kitų dalių rengimas. Techninio projekto bylos formavimas. 

Ruošiame techninį projektą siekiant gauti statybos leidimą. Po statybos leidimo gavimo galėsite pradėti statybas. Taip pat galime suprojektuoti visus konstrukcinius sprendimus. Tuomet formuotume techninio darbo projekto bylą.

4. Ketvirtasis projektavimo etapas

Projekto derinimas ir statybos leidimo gavimas.

Mes pateikiame projekto bylą vietos savivaldybės administracijai. Jeigu projektas atitinka keliamus reikalavimus, jam išduoda statybos leidimą.

5. Paskutinis etapas

Projekto vykdymo priežiūra

Kai vyksta statybos darbai, du kartus į savaitę, o jeigu reikia, dažniau, atvažiuojame į statybas, tikriname darbų atlikimo kokybę ir pranešame Jums apie visus atliktus darbus ir kilusias problemas. Tai leidžia kontroliuoti statybininkų atliekamus darbus, darbų atlikimo tvarką ir greitį.